Atrakcje Ustronia – piesze szlaki turystyczne

Każde miasto szczycące się mianem turystycznego musi mieć w swojej ofercie różne formy wypoczynku do zaoferowania, a domeną miasta leżącego w górach poza trasami narciarskimi powinny być szlaki do pieszych wędrówek. Ustroń posiada wiele ciekawych tras do pokonania, a dodatkowo bogata baza noclegowa zachęca do przejścia co najmniej kilku z nich w czasie urlopu.

Dla amatorów górskich przechadzek na terenie miasta wyznaczono wiele szlaków. Najpopularniejszą trasą jest oczywiście wycieczka na Równicę. Początek ma ona przy stacji PKP Ustroń-Zdrój, przebiega częściowo wśród miejskich zabudować, później lasem przy dźwiękach płynącego nieopodal potoku. U celu czeka nas schronisko bardzo popularne z powodu możliwości podjechania do niego samochodem. W dalszej części wyprawy możemy zejść z powrotem do miasta, bądź kontynuować wędrówkę na Orłową, Błatnią czy do Brennej. Kolejną ciekawą propozycją jest wyprawa na Czantorię Wielką. Zaczyna się w tym samym miejscu do poprzednia tutaj opisywana wycieczka, zgodnie z drogowskazami powinna trwać około 150 minut, jest to jednak propozycja dla osób, które mają wyrobioną kondycję. Ze szczytu tak jak w przypadku Równicy podróż można kontynuować z tymże tutaj możemy dojść na Soszów, Stożek, Czantorię Małą i Tuł.

Nie każdy jednak jest w stanie chodzić po górach lub nie ma na to ochoty, ale chciałby zażyć spaceru. Dla tych wyznaczono szlaki spacerowe o mocno zróżnicowanej długości. Do krótszych nalezą Szlak Miejski  długości 3 km, podczas którego zwiedzić możemy Muzeum Miejskie oraz Szlak Zabytkowy poprowadzony koło najciekawszych zabytków Ustronia. Do dłuższych należy na przykład Szlak do Jaszowca, wyznaczony między innymi na terenie wczasowej dzielnicy miasta Jaszowca.

Przemierzając okoliczne trasy warto przy okazji skorzystać z noclegu w Ustroniu (my szukaliśmy noclegu tutaj). Dla grupy kilkunastu osób świetnym rozwiązaniem będzie np. Dom Szymek, wynajęty do własnej dyspozycji zapewnia nam wypoczynek we własnym gronie w komfortowych warunkach. Jeżeli nie ma nas aż tyle ciekawym obiektem do rozpatrzenia będzie Mileżówka, oferujący między innymi hydromasaż po trudach górskich wspinaczek. Dla miłośników agroturystyki polecamy miejsce o nazwie Folwarczek, cechujący się świetnymi opiniami wśród odpoczywających tam turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>