Giżycko – raj dla wędkarzy

Mazury znane także jako kraina wielkich jezior, przyciągają tłumy wielbicieli aktywności na wodzie. W okolicy można spotkać pływaków, nurków, kajakarzy, żeglarzy i oczywiście również miłośników wędkowania. Znakomita baza noclegowa w Giżycku (meteor-turystyka.pl) to doskonały punkt wypadowy dla amatorów marzących o zaliczeniu wielkiej ryby. Kluczową sprawą dla osób, które chcą spróbować swoich sił w moczeniu kija w wodzie powinno być wyrobienie odpowiedniego pozwolenia w punkcie Polskiego Związku Wędkarstwa lub przez internet. Wprawdzie dokument długoterminowy najbardziej się opłaca, ale dostępne są także pozwolenia weekendowe, które można wykupić w lokalnych punktach usługowych i na stacjach paliwowych w okolicy gdzie dostępne są łowiska, wypożyczalnie sprzętu i noclegi. Giżycko to miejscowość w której bez problemu zdobędzie się wymaganą dokumentację.

Spora część wędkarzy łowi na spławik, spędzając godziny na brzegu jeziora lub kanału mazurskiego. Przy wyborze tej metody powinno się starannie wybrać łowisko zgodnie z zasadami sztuki, tak aby zmaksymalizować szanse na złapanie wybranego typu ryby. Po dłuższym czasie moczenia kija amator doceni znaczenie ciepłego, wodoodpornego ubrania ze szczególnym uwzględnieniem butów, tzw. gumowców. Warto także zaopatrzyć się w wygodny składany stołeczek, prowiant i termos z herbatą. Zwolennicy bardziej dynamicznej metody połowu decydują się na spinning, czyli metodę polowania na drapieżniki, która dostarcza mocnych wrażeń. Najczęściej wędkę zarzuca się z molo, mostku lub łodzi, aby uniknąć zaplątania żyłki w przybrzeżnych szuwarach. Ten typ wędkowania wymaga jednak od amatora większych umiejętności, gdyż prowadzenie wędki tak aby uniknąć zerwania żyłki i przedwczesnego zerwania ryby jest trudne, ale za to dostarcza ogromnej satysfakcji w razie sukcesu.

W sezonie wakacyjnym w najbardziej popularnych miejscach widać wędkarzy stojących nawet kilka metrów koło siebie. Ci, którym szczególnie zależy na złapaniu ryby powinni wybrać się w ustronne miejsce, oddalone od najbardziej uczęszczanych fragmentów wybrzeża. Rybak może wypożyczyć łódkę i odpłynąć nieco w głąb jeziora lub ulokować się przy brzegu w miejscu, które nie jest dostępne od lądu. Istnieją także prywatne łowiska, oferujące swoim klientom mnóstwo ryb, dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz opiekę instruktora. Miłośnicy wędkowania, którzy wybierają się na Mazury, przy odrobinie przygotowania spędzą szczególnie udane wczasy w Giżycku. Powinni oni więc już zastanawiać się nad rezerwacją miejsca w wybranym pensjonacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>