Historia i zabytki Lublina

Lublin to przepiękne miasto położone we wschodniej części Polski na Wyżynie Lubelskiej. Liczne wzgórza i wąwozy nadają charakteru miastu, czyniąc go malowniczym. W ciągu ostatnich kilku lat, Lublin rozwinął się w gigantycznym tempie. Powstają tu coraz to nowsze budynki, technologia idzie do góry, przybywa atrakcji oraz poszerzana jest liczba obiektów noclegowych (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lublin,0.html). Aby spędzić weekend w Lublinie wystarczy wejść na jedną z wyszukiwarek internetowych.

To, co przyciąga turystów do miasta to z pewnością jego historia i wygląd. Za najstarszą dzielnicę uważa się Czwartek (https://pl.wikipedia.org/wiki/srodmiescie/Lublin), gdzie kiedyś stanowiła ona osadę targową. Zwiedzając miasto i jego okolicę można dowiedzieć się wielu ważnych i ciekawych historii, a także i legend związanych z danymi zabytkami. Sezon trwa tu cały rok i nie ma znaczenia czy jest lato, czy zima turyści i tak odwiedzają to miasto. Lublin zamieszkuje obecnie 400 tysięcy mieszkańców co sprawia, iż jest ono jednym z największych miast w Polsce. Ludzie młodzi przybywają do miasta po to, aby kształcić się na uczelniach wyższych co spowodowało, iż miasto zaczęło rozwijać się także pod względem studenckim. Powstało wiele barów mlecznych, knajpek i poszerzyła się oferta klubów. Lublin to miasto nowej generacji, lecz z zachowanymi cennymi zabytkami, które stale pielęgnuje i dba o ich ochronę. Turyści spoza granic kraju coraz częściej wybierają to miasto jako idealne do spędzenia urlopu, weekendu czy wakacji. Mimo tylu pięknych miejscowości i bardziej znanych Lublin wychodzi poza szereg stając się coraz bardziej popularnym. Liczba mieszkańców poszerzyła się z racji tego, iż to miasto inwestuje w siebie czyniąc je lepszym każdego dnia. Obecnie nie ma atrakcji, której by zabrakło i nie ma miejsca, które by nas nie zachwyciło.

1 komentarz

  1. ZakochanaBezPamięci

    Mój chłopak zabrał mnie tam kiedyś na weekend. Lublin mnie oczarował, jest tam wiele ciekawych i romantycznych miejsc.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>