Międzygórze dla dorosłych i dla dzieci

Polska to z pewnością kraj kontrastów i niezwykle urozmaiconej turystyki. W naszym kraju każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny. Czy to weekend, czy dłuższy urlop, bez wątpienia uda się go zagospodarować tak, aby wszyscy członkowie wycieczki wrócili do domu wypoczęci, zrelaksowani i odprężeni. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa w całym kraju oraz świetny stan dróg z pewnością nie ułatwiają tego wyboru, ale na pewno nie czynią go niemożliwym. W Polsce znajduje się bardzo wiele ciekawych i nietuzinkowych miasteczek oraz wiosek, które chętnie przyjmują gości o każdej porze roku.

Jedną z takich małych, ale trudnych do wymazania z pamięci miejscowości jest Międzygórze. W Międzygórzu i jego najbliższych okolicach znajduje się bardzo wiele pięknych obiektów, które wpisano na krajową listę zabytków. Można do nich zaliczyć między innymi historyczny i bardzo oryginalny układ urbanistyczny drewnianych domków pochodzących z okresu pomiędzy XVI, a XX wiekiem. Ponadto warto zwrócić uwagę na drewniany kościół, należący obecnie do parafii pod wezwaniem świętego Józefa [Wikipedia] Oblubieńca Najświętszej Marii Panny, z fantastycznym barokowym wnętrzem. Wybudowano go mniej więcej w latach 1740-1742 i podczas pierwszych lat swojego istnienia pełnił głównie funkcję kaplicy cmentarnej. Zaraz obok kościoła znajduje się rewelacyjny Biały Ogród powstały zaledwie kilka lat temu, złożony z najbardziej popularnych i przez to symbolicznych roślin sadzonych na sudeckich cmentarzach i w obrębie murów lokalnych kościołów. Na uwagę turystów zasługują także misternie zdobione budynki sanatoryjne Gigant i Gigant II, gdzie Międzygórze oferuje noclegi [Meteor] turystom o nieco nadwątlonym zdrowiu. Wielbiciele drewnianej architektury w stylu tyrolskim z pewnością nie przejdą obojętnie obok drewnianego pensjonatu "Alpejski Dwór" z początków XX wieku.

Międzygórze to fantastyczne miejsce zarówno na letnie wakacje, jak i na zimowe ferie. Odpoczynek w Sudetach to nie tylko góry i piesze wędrówki, ale jak pokazuje przypadek Międzygórza, również wspaniała architektura i niezwykle interesująca lekcja historii. Warto zabrać tu na weekend całą rodzinę, aby w ciszy i w spokoju naładować baterie przed kolejnymi miesiącami pełnymi domowych i szkolnych obowiązków oraz stresującego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>