Nadmorskie atrakcje we Władysławowie

Władysławowo to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Nie ważne, czy będą to rodzinne wakacje, wyjazd we dwoje lub aktywna wyprawa pełna atrakcji – każdy znajdzie tutaj to, czego szuka. Najważniejsze jest jednak to aby odpowiednio wcześnie wszystko zaplanować, wybrać noclegi Władysławowo i zastanowić się, co będziemy robić w nadchodzące wakacje. Noclegi Władysławowo ( z meteor-turystyka.pl) – tutaj można znaleźć obiekty noclegowe a poniżej przedstawiamy kilka atrakcji, które oferuje odwiedzającym najpopularniejszy nadmorski kurort – Władysławowo.

Muzeum motyli we Władysławowie
Muzeum motyli we Władysławowie znajduje się na 3 piętrze wieży widokowej, która jest częścią Domu Rybaka. Inicjatorem założenia był Tomasz Falkiewicz, który większość eksponatów pozyskał własnoręcznie. Obecnie muzeum posiada około 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata, które rozmieszczone są w 132 gablotach udostępnionych dla zwiedzających. Zasobność muzeum można zawdzięczać dwóm pokoleniom rodziny pana Tomasz Falkiewicza. Pierwsze eksponaty motyli z rodziny sówkowatych datowane są na rok 1916. Wystawa zachwyca różnorodnością kolorów i kształtów, jakie można spotkać w naturalnym środowisku tych owadów.

Ocean Park
Kolejną wartą uwagi atrakcją turystyczną we Władysławowie jest park rozrywki, w którym zobaczyć można morskie i oceaniczne zwierzęta z różnych zakątków świata. O różnorodności gatunków prezentowanych w parku może świadczyć ich zasięg terytorialny rozciągający się od tropików aż po Antarktydę. Na miejscu można zobaczyć makiety naturalnej wielkości oraz ich opisy, które posiadają pokaźny walor edukacyjny. Niezwykle atrakcyjnym punktem w Ocean Parku jest animowana postać wieloryba, którą można obejrzeć na ogromnym ekranie. Jest to nowoczesne show podczas, którego dzieci mają szanse dowiedzieć się kilku ciekawostek z życia wielorybów równocześnie biorąc udział w niesamowitej zabawie.

Port rybacki
Port we Władysławowie słynie z ilości wyładowywanej ryby, obsługiwanych łodzi, a także nowoczesnego wyposażenia. Można tu podziwiać kutry rybackie, a także kupić świeżą rybę. Co więcej, przy odrobinie szczęścia porozmawiać można z właścicielami łodzi, którzy z chęcią opowiedzą o przygodach, które przeżyli na morzu. Odwiedzić można także zachodni falochron, który słynie z niesamowitej panoramy centrum miasta. Dodatkowo, można tutaj pooglądać wypływające na otwarte morze łodzie lub intensywnie pracujące pogłębiarki.

Aleja Gwiazd Sportu
Od 2000 roku w Władysławowie odwiedzić można Aleję Gwiazd, na której co roku w trakcie Festiwalu Sportu odsłaniane są mosiężne gwiazdy. Mają one przypominać sylwetki znanych i cenionych sportowców. Podczas spaceru można odnaleźć nazwiska takich osób jak: Rober Korzeniowski, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Sylwia Gruchała, Irena Szewińska oraz Hubert Wagner. W czasie festiwalu odbywają się także inne imprezy kulturalne, które przyciągają turystów jak i mieszkańców Władysławowa.

2 komentarzy

  1. Deborah

    OceanPark to najfajniejsze miejsce w całym Władysławowie. Dzieciaki szaleją! A rodzice mogą odetchnąć przez chwilę, mając cały czas „oko” na swoją pociechę! Można tak siedzieć godzinami…

    Odpowiedz
  2. Ela

    Ocean Park jest interesujący również dla dorosłych. Przynajmniej mnie się podobało 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>