Nałęczów dla poprawy witalności

Nie jest jakimś przerażająco odkrywczym faktem, że Nałęczów jest wybierany na wszelkiego rodzaju pobyty ze względu na swoje uzdrowiskowe atuty. Obecnie baza noclegowa, hotele, knajpy, restauracje, salony odnowy biologicznej, SPA oraz wszelkiego rodzaju gabinety lekarskie są tu wręcz oblegane. Czy ze względu na jakość? A może po prostu charakter miasteczka sprawia, że jest on jakby… bardziej godny zaufania pod względem zdrowotnym.

Oficjalnie jako uzdrowisko funkcjonuje od końca XIX wieku. Jednak swoje walory miało już w połowie XIX wieku, później dążono do tego, aby stał się uzdrowiskiem w oficjalny administracyjny sposób. To pociągnęło pasmo sukcesów komercyjnych i kuponów, które odcinane są do dziś. Jeżeli spojrzymy na wypoczynek z noclegiem w Nałęczowie, można uznać miasto za kurort. Większość tutejszej gospodarki, a praktycznie całość utrzymuje się właśnie ze zdrowotnej turystyki. Biorąc pod uwagę również najbardziej ogólny aspekt "Uzdrowisko Nałęczów" jest niczym innym jak… firmą. Tak, nie należy przecierać oczu ze zdumienia. Jest to spółka. Oczywiście wszelkiego rodzaju usług prywatnych właścicieli są indywidualne, dlatego też nie ma tu standaryzacji.

Trzeba przyznać, że do Nałęczowa nie dotarła globalizacja, dlatego też każdy hotel, restauracja, SPA, czy uzdrowisko jest indywidualne i w niczym nie przypomina tych innych znajdujących się w pobliżu. To buduje poczucie różnorodności i oryginalności. Nałęczów stał się spółką skarbu państwa już w XX wieku. Później jednak kilkanaście firm zostało poddanych prywatyzacji. Wbrew pozorom był to dobry ruch ponieważ takie spółki bez problemu mogą pozyskiwać środki z Unii Europejskiej. To pozwoliło na szybszy rozwój i podnoszenie poprzeczki jeżeli chodzi o jakość usług pod każdym względem.

Dziś Nałęczów nie jest tylko miasteczkiem dla polskich kuracjuszy. To również miejsce, do którego zjeżdżają turyści z Europy Zachodniej i niestety trzeba przyznać – mają oni duże wymagania. Niestety dla właścicieli tutejszych usług, ponieważ nie mają oni chwili odpoczynku i cały czas muszą podnosić tę poprzeczkę, stety dla nas – zwykłych urlopowiczów, którzy mają okazje wypocząć w bardzo komfortowych warunkach z europejskimi standardami, jednak mieszczących się w budżecie każdego statystycznego Polaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>