Nowęcin – najciekawsze zabytki w kurorcie oraz okolicy

Zastanawiasz się w jaki ciekawy sposób można spędzić swoje wakacje? Okazuje się, że nie ma w tym nic trudnego, wystarczy wybrać się nad nasze Polskie Morze. Chociaż niekoniecznie warto stacjonować nad samym Bałtykiem, ponieważ również wiele ciekawych kurortów znajduje się również nieco w głębi lądu. Do takich miejscowości zalicza się Nowęcin. Jest to nieduża wieś znajdująca się w pobliżu Łeby i jednocześnie w sąsiedztwie malowniczego jeziora Sarbsko. W takim razie, jeśli zarezerwujemy w tym miejscu noclegi [przejdź do rezerwacji: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,nowecin,0.html], mamy gwarancję wielu ciekawych atrakcji turystycznych. Chcąc się przekonać, czy na pewno tutejsza baza noclegowa, będzie miała dla nas do zaoferowania ciekawe miejsca do zobaczenia, nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować, ponieważ rzeczywiście tak będzie.

Okazuje się zatem, że największym i najważniejszym zabytkiem w tej miejscowości jest Pałac Wejherów [przejdź by zobaczyć: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Przebendowskich_w_Wejherowie], który został zbudowany w stylu neogotyckim. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że budynek został wzniesiony na początku XIX wieku. Natomiast pojawiają się tutaj elementy również z pierwszej połowy XVI wieku, a jest nim kaplica. Kolejnych ciekawych zabytków, możemy z powodzeniem doszukiwać się już w sąsiednim kurorcie czyli w Łebie. Okazuje się, że w tym mieście, na pewno nie zabraknie nam historycznych wrażeń. Przede wszystkim warto wspomnieć o wieży ciśnień, która została wybudowana w 1914 roku. Okazuje się, że wieżę można kupić. Zatem jeśli ktoś ma bardzo dużo oszczędności i nie wie co zrobić z taką kwotą, może jeszcze na wakacjach stać się właścicielem historycznej wieży.

Na pewno w tym mieście znajdziemy również zabytkowe domy rybackie, które pochodzą z XIX wieku. Natomiast zmierzając w kierunku Łeby, możemy dotrzeć między innymi do Kapliczki świętej Barbary. Co prawda, nie jest ona jakaś zabytkowa, ale za to została wybudowana na cześć 650 lecia miasta, a dokładniej od momentu otrzymania praw miejskich. Natomiast obok kapliczki, mamy do czynienia z cmentarzem ewangelickim. Na kamieniu znajdują się napisy w języku polskim, niemieckim, łacińskim oraz kaszubskim. Teraz już jesteśmy na dobre przekonani, że nie potrzebujemy żadnych dalekich i zagranicznych wycieczek, żeby zwiedzać ciekawe miejsca. Tak naprawdę najwięcej ciekawostek znajdziemy w Polsce, a już szczególnie na Polskim Pomorzu. Dlatego, jeśli ktoś planuje wakacje w Nowęcinie, na pewno tego nie pożałuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>