Piękne zachody słońca w Rewie

Szum morza, szeroka plaża, smaczna rybka – to jedne z wielu atutów, którymi może pochwalić się Rewa. Gdzie położone jest to wspaniałe miejsce? To niewielkie miasteczko, które pokochali turyści z całej Polski znajduje się na Pomorzu, a dokładniej parę kilometrów na północ od Gdyni. Rewa co roku przyciąga wielu turystów z Polski oraz zza granicy naszego kraju. Wspaniała plaża, a przede wszystkim rewelacyjne widoki, które rozciągają się wzdłuż Cyplu Rewskiego sprawiają, że każdy turysta wypoczywający na całym wybrzeżu chciałby chociaż na chwilę wybrać się na plaże, gdzie z dwóch stron znajduje się Bałtyk.

Rewa to jednak nie tylko Bałtyk, plaża i smażalnie ryb, ale też i miejsca historyczne, do których należy między innymi krzyż znajdujący się u samej nasady „Szpyrku”. Ten sam krzyż, który do dnia dzisiejszego się tam znajduje odwiedził w okresie międzywojennym Józef Haller, gdzie podczas mszy dziękował za odzyskanie niepodległości.

Rewa może poszczycić się wspaniałymi warunkami noclegowymi, których mogą jej zazdrościć pobliskie kurorty. Turysta na pewno nie będzie narzekał na tutejsze noclegi (lista: www.meteor-turystyka.pl/noclegi,rewa,0.html). Rewa to dobre miejsce dla każdego turysty – tych najbogatszy oraz troszkę mniej zamożnych. Znajdują się tutaj wspaniałe hotele, a w nich apartamenty z tarasami, z których rozpościera się wspaniały widok na Bałtyk. Wielu turystów siedząc na tych pięknych tarasach i pijąc drinki podziwia piękne zachody, które urzekają swym pięknem.

Rewa to wspaniałe miejsce na wycieczki do pobliskich atrakcji regionu Pomorza. Jednym z miejsc, które turyści często odwiedzają są groty w Mechowie. Z Rewy można tam dotrzeć bez problemu rowerem. Groty w Mechowie są niezwykłym miejscem nie tylko na skalę Polski, ale też w Europie. Niestety tylko około 50 metrów podziemnych korytarz zostało udostępnionych dla turystów. Wchodząc do groty musimy nieco się schylić, aby móc do niej wejść. Najlepiej w takich miejscach odnajdą się dzieci, które szybko przez nią przejdą i muszą zwykle czekać na rodziców. Legenda głosi, że groty w Mechowie łączyły dwa klasztory – męski, który znajdował się w Mechowie z klasztorem żeńskim, znajdującym się w Żarnowcu.

Rewa to doskonałe miejsce na wypoczynek nad Bałtykiem. Dużo ludzi myśli, że tylko w okresie letnim turyści przybywają do tego miasteczka. Jest to jednak nieprawda – wielu turystów przyjeżdża tutaj na jesień, aby móc pooddychać jodem i cieszyć się wyjątkowo kameralną atmosferą osady. Rewa przyciąga też zbieraczy bursztynu, który po sztormie zostaje wrzucony na plaże przez morskie fale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>