Wypoczynek w nadmorskim Sztutowie

Tak już przeważnie jest, że turyści interesują się tymi większymi kurortami nad morzem. To tam właśnie spoglądają najpierw przy planowaniu urlopu, bo wybór noclegów jest największy i czas wolny można spędzać na różne sposoby. Trend się ten jednak odwraca w zależności od mody, która aktualnie panuje, a obecnie wskazuje ona na powroty do korzeni, do urlopów pod gruszą, w agroturystyce, w małych miejscowościach. Dlatego mniejsze miejsca przeżywają ostatnio zatrzęsienie turystów. To tam turystyka rozkwita w ostatnich latach najbardziej, co jest tylko z korzyścią dla całego polskiego wybrzeża. Warto więc zdecydować się na noclegi w Sztutowie, które umożliwia dobrze dobrana baza noclegowa (np. meteor).

Miejscowość jest położona w województwie pomorskim i jest niesamowita nie tylko pod względem swojej wyjątkowości i urody, ale także historii. Bo miasteczko przeszło i okupację krzyżacką, i rozbiory Polski, i II wojnę światową. Widać więc, że ma co pokazać i co opowiadać poprzez niesamowitych ludzi, piękną architekturę, cudowne plaże, ruiny obozu koncentracyjnego. Wieś ta jest również bardzo ciekawie położona – na Mierzei Wiślanej w pobliżu Trójmiasta, a także największych kurortów nadmorskich w Polsce – Koszalina i Kołobrzegu. Sztutowo może więc być dobrą bazą wypadową na zwiedzanie Wybrzeża. Z pobliskiego Kołobrzegu można promem popłynąć na przepiękny duński Bornholm.

Również w samym Sztutowie jest też co robić. Można na przykład zajrzeć do galerii rękodzieła Sztutowskiego Towarzystwa Kulturalnego i kupić piękne własnoręcznie robione przez turystów dzieła: serwetki, obrusy czy różnego rodzaju ozdoby z bursztynu, którego w Sztutowie jest najwięcej nad polskim morzem. W żadnym innym mieście nie znajdziemy tylu bursztynów co tu. Dlatego warto tam zajrzeć i przywieźć pamiątki bliskim czy biżuterię dla siebie, albo nawet prezent na gwiazdkę, bo miasteczko to jest piękne o każdej porze roku. Trzeba tylko pamiętać o tym, że tu nie można nie wrócić. Miasto ma w sobie coś takiego, że każdy tu przyjeżdża jeszcze raz, jeśli nawet był tylko przez moment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>